Vizyon / Misyon

Sevil Dolmacı

Sanat Yatırım ve Proje Danışmanlığı

Son yıllarda sanata olan ilginin hızla artması ve sanatla var olma yarışı, kurumsal bir yapılanma gerekliliğini de beraberinde getirdi. Bu gereklilik, 2013 yılında kurulan ve nitelikli projelere imza atan Sevil Dolmacı Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı’nın iki yıl gibi kısa bir süre içinde anonim şirketi olmasını sağladı.

Kadrosunda konusunda deneyimli ve uzman, yurtdışında eğitim görmüş, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere uluslararası sanat kurumlarında önemli çalışmalar yürütmüş sanat profesyonellerinin yer aldığı Sevil Dolmacı Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı, uluslararası sanat pazarının güçlü oyuncuları ve kurumlarıyla olan ilişkileri, ve sanat danışmanlığı konusundaki tecrübesi ve geniş vizyonu sayesinde alanında yeni, trendleri yakalayan, profesyonel bir perspektife sahiptir.

Sevil Dolmacı Proje ve Sanat Yatırım Danışmanlığı, hizmet alanı olarak kurumsal koleksiyon ve müzelere odaklanır. Türkiye’de müze sayısının yakın gelecekte artacağı ve koleksiyonların kurumsallaşacağını öngörerek oluşturduğu kapsamlı hizmet kategorisi ve uluslararası ekibiyle deneyimlerini paylaşarak hizmet verir.