Sevil Dolmacı

Ceo ve Sanat Danışmanı

Akademik kökenli Sevil Dolmacı, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sanat tarihi üzerine gerçekleştirdi ve Londra Kraliyet Sanat Akademisi’nde çağdaş sanat üzerine eğitimlere katıldı.

Londra’da Saatchi Gallery ve Tate Modern Müzesi başta olmak üzere çeşitli kuruluşlarda özel çalışmalar yürüttü.

2004-2008 yılları arasında Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında İstanbul’a taşınan Sevil Dolmacı, önce Kabakçı Koleksiyonu’nda, daha sonra ise DEMSA Koleksiyon’da sanat danışmanı olarak çalışmalarına devam etti. Bu süre zarfında, İstanbul’da Kültür Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde sanat tarihi ve çağdaş sanat alanında derslere girdi ve ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlarda güncel sanat eğilimlerini mercek altına alan makaleler kaleme aldı.

On yılı aşkın süredir büyük koleksiyonlara sanat danışmanlığı hizmeti sunan Dolmacı, DEMSA Group Sanat Danışmanlığı ve Müze Projesi, St. Regis Hotel Projesi, Demirören Group Sanat Danışmanlığı, Kemer Country Golf Kulübü Heykel Park Projesi, Kabakçı Koleksiyonu Sanat Danışmanlığı başta olmak üzere önemli projelere danışman olarak imza attı. Sevil Dolmacı ayrıca kişisel koleksiyonlara, galerilere ve sanatçılara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.