Bodrum’da Loft Art Sculptville Daveti

2020 yazında kapılarını açan Bodrum Loft’da yer alan ve Türkiye’nin ilk açık hava heykel parkı olan Loft Art Sculptville’in açılış kokteyli sanatseverleri buluşturdu.

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın ev sahipliğinde, Bodrum Loft – Sevil Dolmacı Art Gallery iş birliğiyle hayata geçirilen açık hava heykel parkı Loft Art Sculptville geçtiğimiz hafta düzenlenen kokteylle kapılarını açtı.

Açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Türkiye’de ilk kez uygulanan bir konseptle sanatseverleri karşılayan açık hava heykel parkı Loft Art Sculptville, sanatı doğada deneyimleme fırsatı sunuyor.

Hamdi Akın ve Sevil Dolmacı’nın konuklarla yakından ilgilendiği davet, akşam üzeri kokteylle başladı.

Konuklar, yemyeşil araziye ağaçlar arasına yerleştirilen Türk ve uluslararası 11 sanatçıya ait enstalasyon, heykel ve neon işlerden oluşan 21 farklı eseri ilgiyle incelediler. LoftElia Restaurant’ın Şefi Yılmaz Öztürk’ün Ege ve Akdeniz lezzetleriyle harmanladığı atıştırmalıkları keyifli davete eşlik etti.

Serginin ilgi çeken eserlerinden, Kolombiyalı sanatçı Rafael Gomezbarros’un alternatif malzemelerle ürettiği ve derin toplumsal mesajlar içeren karınca enstalasyonları ‘House Taken’ Türkiye’de ilk kez sergilendi.

Uluslararası sanatçı Güney Koreli heykeltıraş Seo Yang Deok’un, bisiklet zinciri ve halkalarla ürettiği; şehir insanının sıkışmışlığını yansıtan ‘Meditation’ serisinin üçüncü heykeli de izleyiciyi düşünmeye devam ediyordu.

Sanatçının birinci eseri Capri’de, ikincisi ise Mayfair Sculpture Trail’de sergilenmişti. Heykeltraş Ozan Oganer’in ‘Alice Harikalar Diyarında’ serisinin bir devamı niteliğindeki; dantel, reçine ve akrilik boyayla ürettiği kırmızı elbiseli kız heykeli de ilgi çeken eserler arasındaydı.

Genco Gülan, Bahadır Çolak, Fırat Engin, Alea Pınar Du Pre, Haluk Akakçe, Ruby Anemic gibi uluslararası alanda tanınan sanatçıların eserleri de Loft Art Sculptville’de sanatseverlere buluştu.

Genç sanatçılar Yasin Uysallar ve Gözde Can Köroğlu’un eserleri de seçkide yer aldı. Doğa ile sanatı buluşturan sergi ekim ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Sevil Dolmacı, Hamdi Akın

https://www.superkulup.com/bodrumda-loft-art-sculptville-daveti.html